Sohbet Siteleri


İnternette vakit geçiren insanların bir çoğunun tercih ettiği seviyeli sohbet odalarına, sitemiz üzerinden kolayca erişebilirsiniz. Üyelik şartı olmadan sohbet etme imkanı sunan ve aynı zamanda yeni arkadaşlıklar kurabileceğiniz seviyeli sohbet sitesinde sende hemen yerini al, yeni insanlarla sohbet et.

Mobil Sohbet


Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber internet kullanımı mobil anlamda yaygınlaşmış ve birçok bilgiye ulaşım hızı her yerden kolaylıkla sağlanmaktadır. Mobil sohbet odaları üzerinden görüşme yapmak isteyenler de ilgili fırsatlardan yararlanarak sitelere giriş yapmaya başlamıştır.

34 İstanbul Arkadaşlık Odalarıi̇stanbul arkadaşlık ve dostluk odaları

İstanbul Arkadaşlık Odaları

İstanbul Arkadaşlık ve Dostluk odalarımızda yurdumuzun dört bir yanın dan kullanıcılarımız Sohbet, Muhabbet ediyorlar.

İstanbul Arkadaşlık Siteleri

Sizde sohbet butonunu tıklayıp bir nick alıp içeride doyasıya muhabbet edercesine sohbet etmek oyun kanallarımızdan olan yarışma, İslam, kelime de yarışarak DostTR Fm radyomuzu dinleyip sevdiklerinize istek parçalarında da bulunarak paylaşımlarınızı gerçekleştirip böylelikle bir nebze olsun gününüzün yorgunluğunu eğlenerek hoşça vakit geçirmek istemez misiniz? İşte tam yerindesiniz arkadaşlar.

Öncelikle siz değerli kullanıcılarımıza Türkiye’mizin en büyük vilayeti olan İstanbul şehrimizi tanıtmak istiyorum. İstanbul İlimiz Türkiye`de yer alan en kalabalık ilerin başında gelir. İstanbul’un nüfusunun yoğun olmasının en büyük nedeni iş yoğunluğunun ve iş imkanının fazla olmasıdır.

İstanbul ilimiz Türkiye’nin göz bebeği illerindendir. Asya ve Avrupa kıtası üzerinde kurulu olan İstanbul boğaz köprüsü İstanbul un en büyük görkemli yerlerindendir O Güzelim denizin İstanbul’a daha bir güzellik katmaktadır. İstanbul ilimizin bu güzelliklerini anlatmakla bitiremeyiz.

Bende şimdi sizlere İstanbul sohbet odalarımızdan bahsetmek istiyorum. İstanbul ili gibi hem güzel hem de kalabalık bir toplumu içinde barındıran ve kalabalık toplumlara hitap eden İstanbul sohbet odalarımızı içinde barındıran DostTR.Net sunucumuza giriş yaparak tüm İstanbul halkı ile yazışarak bire bir sohbet etme imkanı sizlere sağladık. Bay ve bayanlarla sohbet edebileceğiniz harika sohbet odalarımıza giriş yapınız eğlenceli ve güzel vakitler geçiriniz.

Tamamen Ücretsiz Arkadaşlık Sitesi

İstanbul ilimizin tanıtımını anlatan bir yazı hazırladım sizlere umarım İstanbul ilimizi anlata bilmişimdir.
Eski Dünyanın merkezinde yer alan İstanbul tarihi abideleri ve şahane tabii manzaraları ile ünlü önemli bir mega metropol bir şehrimizdir. Asya ile Avrupa Kıtalarının dar bir deniz geçidi “Boğaziçi” ile ayrıldığı yerde, iki kıta üzerinde kurulu tek şehirdir.

2500 yılı aşan bir tarihe sahip olan İstanbul, deniz ve karaların kucaklaştığı bu stratejik bölgede kuruluşunu takiben önemli bir ticaret merkezi olmuştu. Tarihi İstanbul şehri üç tarafını Marmara Denizi, Boğaziçi ve Halicin sardığı bir yarım ada üzerinde yer alır. Burası 3 dünya imparatorluğuna, Roma, Bizans ve Osmanlı Türkleri’ ne başkent olmuş,1600 yılı aşan bir süre boyunca 120 den fazla imparator ve sultan burada hüküm sürmüştür. Dünyada bu özelliğe sahip tek şehirdir.

Gelişim sürecinde surlar her defasında daha batıya inşa edilerek şehir 4 defa genişletilmişti. 5. yy Roma devri surları ile çevrili, 7 tepe üzerine kurulu İstanbul, Türk sanatının şaheser eserleri, buralara kondurulmuş “taçlar” gibi, Sultan camileri ile süslüdür. Şehrin silueti her yönden güzel, muhteşem ve huzur verici bir manzaradır. Çok emin bir tabii liman olan Haliç şehrin gelişmesinde önemli rol oynamıştı.

Ana yolların denize ulaştığı kavşak noktasında yer alması, kolay savunulur bir yarım ada ideal iklim zengin ve cömert tabiat, stratejik Boğaziçi’nin kontrolü gibi özellikler ve coğrafi konumunun dünyanın merkezinde bulunması İstanbul’un kısmetidir. İstanbul Üç büyük medeniyetin yanı sıra, asırlardır sevgi ve hoşgörü kültürüne de başkentlik yapan şehir… İstanbul…

Dinlerin, dillerin ve ırkların yüzyıllardır aynı sokaklarda, bitişik nizamlı evlerde barış içinde yaşadığı diyalog şehri… Sultan Fatih’in çağ açıp çağ kapatan özgürlükler şehri İstanbul… İstanbul, asırlardır böyle yaşatıyor, ziyaretçilerine bunu vadediyor!… İstanbul topraklarının büyük bir kesimi, yüksekliği az yayla özelliği taşımaktadır.

Arazi vadilerde fazlaca yarılmış ve vadi tabanıyla yayla yüzeyi arasındaki yükselti farkı artmıştır. Bu derin vadilerden şimdiki boğazın ve Haliç’in yer aldığı alanlar, yakın bir Jeolojik çağda deniz sularının altında kalmıştır.

İstanbul ilinde yüksek dağlara rastlanmamaktadır. Boğazın doğusundaki kesimler, batısından daha fazla yükseklik gösterir. Buralarda yapılarında bulunan kaya cinsinin dağınıklığı nedeniyle aşınmanın etkisinden kurtularak yayla yüzeyine göre epeyce yüksekte kalmış tepeler bulunmaktadır. Bu tepelerden en yükseği Kartal İlçesinin kuzeyindeki Aydos Dağı olup denizden yüksekliği 537 metredir.

Bundan başka Anadolu Hisarının doğusundaki Alem dağ 442 m, Kadıköy’ün doğusundaki Kayış dağı 438 metre ile İstanbul ilinin yüksek tepeleri sayılmaktadır. Üsküdar-Şile yolu üzerindeki Çakaldağ ‘ın yüksekliği 400 metreye yaklaşmaktadır. Beykoz’un arkasındaki Karlı dağ 370 m, Kanlıca arkasındaki Göz tepe 285 m yüksekliğe ulaşır. Üsküdar’ın doğusunda turistik önemi olan Büyük Çamlıca tepesi 268 m, Küçük Çamlıca Tepesi 229 m diğer yüksek noktalardır.

İstanbul Boğazının doğusundaki engebeli duruma karşın batısında 250 m’yi geçmeyen küçük tepeler bulunmaktadır. Yükseklikler güneydoğudan, kuzeybatıya doğru gidildikçe azalmaktadır. Avrupa yakasındaki en yüksek nokta ise Istranca Dağlarının İstanbul’un kuzey batı kesimindeki 391 metre yüksekliğindeki uzantısıdır.

1945’te 1 milyon 78 bin nüfusu olan İstanbul, 1950 sonrasında yaşanan patlama ile 1955’de 1 milyon 533 bine ve izleyen dönemlerde de yıllık binde 40- 50 arasında artışla 1990’da 7 milyon 309 bin, 1997’de 9 milyon 199 bine ulaştı ve 2000 yılında yapılan sayımda da 10 milyonun üstünde 20 milyonda diyebiliriz nüfusa sahip bir şehir oldu.

En iyi ücretsiz arkadaşlık siteleri

İstanbul Arkadaşlık ve Dostluk Odalarımızda Bütün kullanıcılarımıza en güzel sohbetler dilerim…Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir