Sohbet Siteleri


İnternette vakit geçiren insanların bir çoğunun tercih ettiği seviyeli sohbet odalarına, sitemiz üzerinden kolayca erişebilirsiniz. Üyelik şartı olmadan sohbet etme imkanı sunan ve aynı zamanda yeni arkadaşlıklar kurabileceğiniz seviyeli sohbet sitesinde sende hemen yerini al, yeni insanlarla sohbet et.

Mobil Sohbet


Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber internet kullanımı mobil anlamda yaygınlaşmış ve birçok bilgiye ulaşım hızı her yerden kolaylıkla sağlanmaktadır. Mobil sohbet odaları üzerinden görüşme yapmak isteyenler de ilgili fırsatlardan yararlanarak sitelere giriş yapmaya başlamıştır.

Güzel Sohbet Sitesi Bulmanın 3 Formülügüzel sohbet sitesi

Güzel Sohbet Sitesi

Güzel sohbet sitesi bulmanın 3 formülü, günümüzün sohbet sitelerine şöyle bir bakacak olursak bu söz hakikatten doğru gibi geliyor kulaklarımıza. Bir çok değişik sistemden bir araya getirilip oluşturulan sohbet siteleri veya bir çok değişik sohbet siteleri bir birleriyle değişik yollarla linkleyerek oluşturulanlar. Bazı kişilerinde bu oluşumu tekelleştirme çabası da var tabi ki. Böyle oluşumlu olan yerlerde muhakkak yaşanan huzursuzluklar ve haksızlıklar her zaman iki katına çıkmakta ve insanları sohbet ortamlarından uzaklaştırmaktadır. Para karşılığında kanalların kiralanması veya adminliklerin verilmesi, bunlarla beraber yapılan dolandırıcılıklarda tabi ki de insanları sohbet sitelerine karşı irrite etmektedir.

Peki Güzel Sohbeti Nasıl Bulacağız?

Öncelikle sohbet kullanıcısı olarak sizlere bazı tavsiyelerde bulunmakta istiyoruz:

 1. Bulunduğunuz sitedeki sohbet kullanıcılara kişisel bilgilerinizi paylaşırken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Kişisel bilgilerinizi alıp kötü amaçlar için kullanabilecek insanların olabileceğini unutmayın.
 2. Sohbet sitelerinde vaz geçilmeyen şeylerden bir tanesi de dedikodudur. Siz kişileri tanımasanız dahi sizinle ilgili muhakkak konuşanlar olacaktır. Bunu engellemek için yapmanız gereken şey ise size gelip dedikodu yapan kişileri hiç çekinmeden ifşa ederek bu tarz kişileri ortamdan uzaklaştırabilir veya kendi diyaloğunuzu kesebilirsiniz.
 3. Size para karşılığı kanal vereceğini söyleyen kişilere inanmayın siz kanalı satın alamazsınız sadece kiralayabilirsiniz. Seninle sevgili olursam sana adminlik veririm diyen kişilere dikkat etmelisiniz.

Aslında bizler bu zorbalığa kendi elimizle dur diyebiliriz. Kendi beklentilerimizi ön plana çıkararak güzel bir sohbet ortamı oluşturmak için bazı çalışmalar yapabiliriz. Örneğin bir çoğumuz biliyoruz ki günümüzde hala ücretli sohbet siteleri bulunmadır. Bu sitelerin çoğu partner siteleri olsa da bir çoğu amacın dışına çıkmaktadır. Ücretli sohbet sitelerinde siz kaliteli bir muhabbet beklerken size sadece zorunlu olarak partner seçtirebiliyorlar aslında siz o sohbet sitesine iyi bir arkadaşlık kurmak veya sizi dinleyecek birilerine ihtiyaç duyduğunuz için girmişsinizdir. Peki onlar ne yapıyor, sizlerin bu güzel duygularını göz ardı ederek sizleri zorunlu partner seçmeye itiyorlar. Tabi ki bütün ücretli sohbet siteleri böyle demiyoruz ama bazı ücretli sohbet sitelerinde bu anlayışla çalışmaktadır.

Bunların dışında piyasadaki diğer sohbet sitelerine bakacak olursak, gerçi o kadar çok sohbet alanında çalışan farklı sistemler var ki örneğin WhatsApp buda bir sohbet sitesi anlayışında kurulmuş ama kendisini kısıtlayarak yeni arkadaşlık edinmekten ziyade sizlerin tanıdığı kişilerle sohbet etmeye yöneltmiştir. Tabi ki bu sistem güvenilir bir sistem olarak adlandır sakta bunu sohbet başlığı altında yer vermek benim görüşlerime aykırı oluyor çünkü sohbet sitesi veya sohbet dediğinizde akla gelen yeni arkadaşlar ve yeni insanlar ile tanışmak oluyor sadece tanıdığınız biriyle sorunlarınız paylaşmak bu sadece muhabbete veya dertleşmeye giriyor.

Bizler sohbeti gönülden seven insanlar olarak bu düzeni değiştire biliriz. Kendi sınırlarımızı çok iyi belirlemeliyiz öncelikle bir sohbet sitesinden ne istiyoruz bunu çok iyi belirlememiz gerekiyor.

Bir Sohbet Sitesinden Ne İstiyorsunuz?

 • Kaliteli bir sohbet ortamımı istiyorsunuz,
 • Yoksa sadece popüler bir sohbet sitesi olsun yeter ki nickim de orda dursun kimse benimle sohbet etmese de olur mu diyorsunuz,
 • Yoksa özelime kimseler gelmesin beni rahatsız etmesin küçük bir yer olsun ama muhabbeti temiz olsun mu istiyorsunuz.
 • Onlarca para harcayıp aman sadece hevesim tatmin olsun mu diyorsunuz.
 • Aile ortamı olsun herkes bir birini tanısın, samimi bir sohbet ortamı kurulsun, herkes dostça, arkadaşça bir birine sarılsın mı diyorsunuz.

Bunların hepsini çok iyi düşünmelisiniz ve ona göre seçtiğiniz sohbet sitesine çok dikkat etmelisiniz. Sohbet sitelerinin amacı öyle yada böyle sizlere sohbet hizmeti sunmak. Önemli olan siz nasıl bir sohbet sitesi istiyorsunuz ve nasıl bir sohbet sitesinde bulunmak istiyorsunuz buna karar vermelisiniz.

DostTR ailesi olarak sizlerin güvenli ve keyifli bir sohbet ortamında olmanız için elimizden gelen tüm çabalarımızı karşılıksız olarak sunmaya gayret göstermekteyiz. Sizlerin de bize olan güvenini boşa düşürmemizi sağlayan uzman admin ve oper kadromuz ile 7/24 sizlere destek vermekteyiz. Sunucu içerisinde bir problem veya sizi rahatsız eden kullanıcıları bize bildirerek sohbet sunucumuzdan uzaklaştırmak için yardımcı olacağız. Buraya kadar yazılanları okuduysanız o zaman hemen yukarda bulunan sohbete katıl butonu ile serverımıza girerek aramıza katılabilirsin.2 Yorumlar

 1. Merve

  8 Mayıs 2022 at 03:49

  Arkadaşlar merhaba ben merve d. istanbulda yaşıyorum çekici ve yalnız olan dürüst beyleri bekliyorum

  Cevapla
 2. Ersin

  12 Mayıs 2022 at 01:54

  Sohbet siteniz çok harika oyun kanallarına girip her gün yarışıyorum bilgi ve zekasına güvenen arkadaşlarla yarışmayı bekliyorum

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir